Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Veterinarija>Veisimo metodų taikymas gyvulininkystėje

Veisimo metodų taikymas gyvulininkystėje

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Gyvulių veisimo metodai. Grynasis veisimas. Veisimas linijomis ir šeimomis. Kryžminimas. Stelbiamasis kryžminimas. Kuriamasis kryžminimas. Įterpiamasis kryžminimas. Hibridizacija. Gamybinėje gyvulininkystėje taikomi kryžminimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Siekiant didinti gyvulių produktyvumą ir gerinti įvairias savybes, reikia turėti didelio genetinio potencialo gyvulių bandą. Tai galime pasiekti vykdant kryptingą atranką bei paranką, gyvulių kryžminimui naudojant tik kuo geriausius reproduktorius.
Pastaruoju metu pastebėta, kad pagrindinių žemės ūkio gyvulių ir paukščių procentas mažėja, tačiau gyvulininkystė ir toliau lieka viena iš pagrindinių žemės šakų. Mažėjant gyvulių, išskyrus ožkų, veislininkystė yra viena iš pagrindinių priemonių gyvulių produktyvumui didinti ir kitoms savybėms gerinti, tokiu būdu išlaikant gyvulininkystės apimtį bei didinant jos rentabilumą ir konkurencingumą. [9].
Lietuvos veislininkystės sistemą sudaro veislinių gyvulių augintojai, veislininkystės paslaugų organizacijos, veislininkystės institucijos – galvijų, kiaulių gerintojų asociacijos, žemės ūkio rūmai – pagrindinė institucija, kuri atstovauja veislininkystės savivaldai, ir Valstybinė gyvulininkystės tarnyba prie žemės ūkio ministerijos. Lietuvos respublikos seimo 1998m. lapkričio 24d. priimtas "Gyvulių veislininkystės įstatymas" ir žemės ūkio ministerijos patvirtinti poįstatyminiai aktai, pakankamai aiškiai reglamentuoja veislininkystės narių teises ir pareigas. Remiantis minėtais norminiais aktais žymiai padidėjo veislininkystės institucijų – galvijų gerintojų asociacijų vaidmuo.[11].
Pieninių veislių galvijų pagrindiniai selekcijos uždaviniai ir tikslai per artimiausius metus yra didinti karvių pieningumą ir baltymingumą, išsaugoti pieno riebumą, tuo pačiu nepabloginant mėsinių savybių, spartinti prieauglio augimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-08
DalykasVeterinarijos kursinis darbas
KategorijaVeterinarija
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis28.12 KB
AutoriusBety
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Veisimo metodu taikymas gyvulininkysteje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą