Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Veterinarija>Kiaulių laikymo higiena

Kiaulių laikymo higiena

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Vandens fiziologinė reikšmė. Vandens biologinės savybės. Profilaktinės priemonės prieš graužikus ir vabzdžius. Žiurkių ir pelių kontrolė. Kiaulių laikymo sistemos. Kiaulininkystė. Kiaulių laikymo higiena. Higienos reikalavimai kiaulidėms, jų įrengimui ir kiaulių išdėstymui. Vasaros stovyklos kiaulėms. Kiaulių laikymo ypatumai ir sanitarijos bei higienos priemonės kiaulių fermose bei kompleksuose.

Ištrauka

Zoohigiena (gyvulių higiena) – mokslas, tiriantis aplinkos, gyvulių šėrimo, priežiūros ir eksploatacijos įtaką gyvulių ir paukščių sveikatai ir nustatantis geriausias ekonomiškai pagrįstas ir atitinkančias organizmo fiziologinius reikalavimus sąlygas. Tik iš sveikų gyvulių galima gauti daug ir geros kokybės produkcijos. Kai mikroklimatas optimalus, gyvulių produktyvumas gali padidėt iki 30%. Kai mikroklimatas netinkamas, netenkama 15 – 20% gyvulių (ypač prieauglio) dėl ligų, iki 25% sumažėja jų priesvoris ir 15 – 20% pereikvojami pašarai. Ruošiant valstybinius standartus zoohigienos klausimais, remiamasi šio mokslo naujausiais pasiekimais.
Praktinių priemonių kompleksas zoohigieniniams reikalavimams įgyvendinti sudaro sanitarijos mokslo pagrindą.
Zoohigienos tiklsas – apsaugoti gyvulius ir paukščius nuo ligų, didinti jų atsparumą. Todėl zoohigiena yra veterinarijos profilaktikos pagrindas.
Dėl zoohigienos žinių trūkumo gamyboje dirbančių specialistų padarytos klaidos kartais ūkiams atneša didelių nuostolių.
Švarūs, rūpestingai prižiūrėti, sveiki ir produktyvūs gyvuliai rodo didelę šeimininko kultūrą ir gerą jo išmanymą gyvulininkystėje. Sudaryti geras zoohigienos sąlygas gyvuliams nėra lengva – tam reikia kasdienio kruopštaus darbo. Reikia numanyti ne tik kuo šerti gyvulius, bet ir kur juos laikyti, rasti tinkamą vietovę ilgalaikiams jų gyvenimo pastatams statyti, iš kokios medžiagos geriausia statyti tvartus, kokio dydžio turėtų būti tvartai, gardai, kad kiekvienam gyvuliui būtų pakankamai vietos.[3] ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVeterinarijos referatas
KategorijaVeterinarija
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis31.2 KB
Autoriusboseeee
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2000 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kiauliu laikymo higiena [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2000 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą