Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Veterinarija>Stručių genetiniai ištekliai Lietuvoje ir pasaulyje

Stručių genetiniai ištekliai Lietuvoje ir pasaulyje

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Stručių veislės. Afrikos strutis. Sirijos stručiai. Šiaurės Afrikos stručiai. Masajų stručiai. Somalio stručiai. Pietų Afrikos stručiai. Juodieji Afrikos stručiai. Emu. Nandu. Stručių teikiama produkcija. Stručių mėsa. Stručių oda. Stručių riebalai. Kiti stručių produktai. Išvados.

Ištrauka

Visame pasaulyje didėja susidomėjimas stručiais - paukščiais milžinais, kurie neskraido, bet gali lenktyniauti su mašinomis ir deda pačius didžiausius kiaušinius. Šiuos ramius, mielus, neįprastus paukščius vieni trokšta laikyti prie sodybų, į kurias, pasiilgę tylos, ramybės ir gero poilsio, traukia miestiečiai ir net svetimtaučiai, kiti, įsitikinę, kad iš tradicinių žemės ūkio verslų vis sunkiau išgyventi, ima kurti didesnes šių paukščių fermas. Vieni pirmųjų Europoje stručius pradėjo auginti belgai. Daugelis jų ėmė auginti po kelis paukščius ir, suvokę, kad tai toli gražu ne vištos, metė šį verslą. Juk nepakanka vien nusi¬pirkti stručių. Todėl į šį rizikingą naują verslą įsikabino tik tie, kurie klydo ir vėl bandė, kol pagaliau pramoko stručius auginti, o paskui - prakuto. Taip bus ir mūsų šalyje. (3)
Mūsų šalyje jau yra kelios dešimtys stručių augintojų. Pirmieji stručiai į Lietuvą atvežti tik 1998 metais, šio verslo nauda - akivaizdi, nes pajamų duoda ne tik stručių mėsa, bet ir oda, plunksnos bei kiaušiniai. (1)
Tai pelningas ir labai perspektyvus verslas. Šie paukščiai auginami visame pasaulyje. Jie prisitaikė ir prie atogrąžų (Brazilijos, Venesuelos), ir prie dykumų (Izraelio), ir prie atšiauraus Skandinavijos ar Kanados klimato. (1)
Terminas "stručiai" šnekamojoje kalboje vartojamas apibrėžti didžiausiems pa-saulio paukščiams, kurie nemoka skraidyti, greitai bėgioja ir deda didžiulius kiau-šinius. Bet iš tikrųjų stručiai - tik viena iš kelių rūšių, kurioms būdingi išvardyti bruožai. Jie gyvena laisvėje Afrikoje ir iki pastarojo meto - dalyje Azijos, o dabar auginami fermose beveik visame pasaulyje - nuo Kanados iki PAR. Teisingas šios rūšies pavadinimas - Afrikos strutis (Struthio camelus). Zoologijos požiūriu jų artimiausi giminaičiai - Australijos emu ir Pietų Amerikos nandu - nėra stručiai, nors turi daug bendrų bruožų. Šių abiejų rūšių atstovai taip pat auginami fermose, bet pasaulio mastu jų auginimas yra ribotas ir turi kur kas mažesnę ūkinę reikšmę nei stručių auginimas. Zoologijos požiūriu Afrikos stručiai, emu ir nandu priklau¬so bendram sisteminiam vienetui - beketeriams (bėgiojantiesiems) paukščiams -ir sudaro žmogaus reikmėms naudojamų rūšių grupę. Todėl, nors knyga skiriama Afrikos stručiams, kai kuriose jos vietose taip pat bus rašoma apie emu ir nandu. (2)
Rastų fosilijų tyrimai leidžia daryti prielaidą, kad stručiai kilę iš vidutinio dy¬džio bėgiojančiųjų paukščių, gyvenusių Azijos stepėse prieš 40-55 milijonus me¬tų. Vykstant šių primityvių formų evoliucijai, pliocene (prieš 12 milijonų metų) atsirado maždaug 4 metrų didumo paukščių milžinų, kurie išplito į šiaurę iki Mon¬golijos, į vakarus iki Europos ir į pietus iki Afrikos. Vėliau šie paukščiai sumažė¬jo, pasidarė greitesni ir jau prieš du milijonus metų buvo panašūs į dabartinius stručius (žr. Literatūros sąrašą. Dar prieš keliasdešimt tūkstančių metų stru¬čiai gyveno žolėtose ir pusdykėse Artimųjų Rytų ir Afrikos lygumose, pasiekda¬mi Viduržemio jūros baseino Europos krantus. Bet šie paukščiai tapo aukomis klimato pokyčių, kurie maždaug prieš šešis tūkstančius metų medžiais apaugusią ir gyvybe trykštančią Sacharą pavertė dykuma.(2) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVeterinarijos referatas
KategorijaVeterinarija
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis1.28 MB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasE. Šlyžius
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasVeterinarijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Struciu genetiniai istekliai Lietuvoje ir pasaulyje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 2 Klasė/kursas
  • E. Šlyžius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą