Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Veterinarija>Gyvulių šėrimas (2)

Gyvulių šėrimas (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Ko reikia paršavedėms. Įvairūs priedai. Paršavedžių šėrimas. Paršingų kiaulių šėrimo ypatumai pirmuoju paršingumo periodu. Paršavedžių priežiūra ir jų ganymas. Racionas. Duotos užduoties analizė.

Ištrauka

Lietuvai įstojus i Europos Sąjungą svarbu gerinti kiaulių veislininkystę.Kryptinga kiaulių selekcija, veislinių bei produktyviųjų savybių ir produkcijos kokybės gerinimas turi būti vykdomas lygiagrečiai optimizuojant gyvulių laikymą bei šėrimą.

Pagrindinė paršavedžių produkcija - paršeliai. Per metus paršavedės atvedamų paršelių skaičius priklauso nuo to, kiek paršelių yra vienoje vadoje ir kiek kartų kiaulė paršiuojasi. Kad kiaulės vestų daug sveikų paršelių, dar žindymo laikotarpiu reikia jas pradėti ruošti kitam paršingumui.

Siekiant spartesnio veislės genetinio progreso ir produktyvumo gerinimo, būtina geriausio genetinio genotipo kuilius ir paršavedes atrinkti pagal jų genetinio įvertinimo BLUP metodu rezultatus.

Nuo 50 kg. svorio iki kergimo jaunos kiaulaitės turi būti šerimos taip pat kaip ir laktuojančios paršavedės. Pašaro kiekis per dieną turi būti palaipsniui didinamas tol, kol kiaulės svers po 70 kg. Paršavedės turi būti nei per daug liesos, nei per daug riebios.
Jau prieš nėštumą paršavedžių pašarų davinyje turi būti pakankamai energijos, baltymų, vitaminų ir mineralinių medžiagų, kad būtų kiek įmanoma daugiau paršelių vadoje. Reikia stengtis neperšerti paršavedžių, nes gali kilti komplikacijų paršavimosi metu. Stengtis duoti lengvai suvirškinamo pašaro, kuriame turi absoliučiai nebūti pelėsinių grybų toksinų, tokių kaip zearalenonas, kuris veikia panašiai kaip ir lytinis hormonas estrogenas.
Šeriant jaunas paršavedes, kaip, beja, ir penimas kaiules, būtina laikytis aplinką tausojančių rekomendacijų. Oro temperatūra yra vienas svarbiausių aplinkos faktorių. Ji veikia organizmo termoreguliacijos procesą, turi įtakos medžiagų apykaitai, šilumos gamybai pašarų sunaudojimui. Oro drėgnumas veikia organizmo šilumos apykaitos procesus bei paties oro šiluminį laidumą. Patalpoje, kur labai drėgnas oras, gyvuliai praranda labai daug šilumos. Labai svarbu apsaugoti kiaules nuo per didelio oro judėjimo greičio. Šie faktoriai svarbūs ne tik preiauglaims, penimoms kiaulėms, bet ir paršavedėms.
Didelę reikšmę turi ne tik aplinka, bet ir paršavedėms duodami pašarai.Kaip minėjau svarbu kiaules aprūpinti baltymais, energija, mineralinėmis medžiagomis, vitaminais ir t.t.
Kiaulių racionuose didžiausią dalį(60-80% ir daugiau) sudaro varpinių javų grūdų, daugiausia miežių miltai.Bet varpinių javų grūduose ne daug proteinų (9-12 proc.), kurie biologiškai nepilnaverčiai, juose esti nepakankamai nepakeičiamųjų amino rūgščių, ypač lizino. Todėl šeriant kiaules tokiais pašarais, jos blogai auga, būna maži priesvoriai.Norint kiaules aprūpint pilnaverčiais proteinais ir nepakeičiamomis amino rūgštimis būtina jas šerti baltymingais pašarais, bet daugelis jų labai brangūs, kai kuriuos, pavyzdžiui: sojų rupinius reikia importuoti iš užsienio. Todėl dažniausiai kiaules šeriame vietinės kilmės baltymingais pašarais tokiais kaip: ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVeterinarijos kursinis darbas
KategorijaVeterinarija
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Dydis16.18 KB
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasGyvulininkystės technologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyvuliu serimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Erniauskienė
Pasidalink su draugais